Abstract
Мета роботи: оцінити віддалені результати використання біодеградуючої стент-платформи Absorb порівняно із застосуванням металевих стентів у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.
Матеріали і методи. Вивчено дані двох груп пацієнтів з ішемічною хворобою серця, що проходили лікування в клініці Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та перенесли стентування вінцевих артерій з використанням біодеградуючої стент-платформи (БдСП) Absorb (основна група, n=70) та металевих стентів (група порівняння, n=159) в період від 2012 до 2015 р.
Аналіз віддалених результатів проводили через 4–5 років (2018 р.) та 7–8 років (2021 р.). За позитивний результат вважали відсутність великих несприятливих серцево-судинних подій після стентування та необхідність в повторній реваскуляризації. Оцінку результатів проводили шляхом аналізу електрокардіограм, ультразвукового дослідження серця та катамнестичного дослідження.
Результати досліджень та їх обговорення. В обох періодах спостереження 2012/13 та 2014/15 рр. через 4–5 років після проведеного стентування БдСТ відмічено позитивний результат більш як у 75 % пацієнтів. Водночас після 2021 р. (7–8 років) цей показник дещо зменшився, проте утримувався на рівня 50 % пацієнтів, у яких не було зареєстровано серцево-судинних подій за цей період. Вказані дані підтверджують твердження багатьох досліджень щодо достатньої ефективності вказаної системи в лікуванні коронарних оклюзій.
Publisher
Ternopil State Medical University