Abstract
Актуальність обраної теми полягає у необхідності виокремити й описати фактори, що впливають на становлення позитивної ідентичності майбутніх іноземних фахівців-медиків. Проблема становлення ідентичності розглядається авторами через призму засвоєння іноземними здобувачами освіти мови як іноземної. У статті розглянуто взаємозв’язок та відмінності в процесах вивчення першої та другої мов індивідами. Автори висвітлили й проаналізували етапи (бар’єри), які необхідно подолати студентам – іноземним громадянам під час освоєння ними мови як іноземної. Доведено, що успіх у вивченні другої мови безпосередньо впливає на успішне становлення позитивної ідентичності іноземного студента. У статті охарактеризовано фактори, що впливають на успішність вивчення другої мови, що так само впливають на становлення позитивної ідентичності іноземців. Дослідники виділили 4 основні фактори, що впливають на ефективне засвоєння мови як іноземної: інтелект, ставлення, мотивацію і тривожність. Автори статті довели роль когнітивного компонента в процесі вивчення другої мови. Наголошено на залежності інтелекту та мотивації від виду завдань та поставлених цілей перед іноземними здобувачами вищої освіти. Розглянуто поняття мотивації та описано її роль у процесі вивчення іноземної мови в закладах вищої освіти. Охарактеризовано поняття мотиваційних орієнтацій, розглянуто типи орієнтацій. Проаналізовано мотиваційний процес, що ґрунтується на афективному ставленні особистості до іншомовної спільноти. Описано антагоністичні компоненти мотиваційного процесу. Виокремлено й описано фактор ставлення, що визначає успішність у засвоєнні мови як іноземної. Наголошено, що на становлення позитивної ідентичності іноземного студента впливає почуття самоідентифікації, описано етнолінгвістичну теорію. Описано фактор тривожності як один із корелятів успішного освоєння другої мови. Наголошено на ролі викладача в процесі становлення позитивної ідентичності майбутнього іноземного фахівця. Запропоновано ефективні педагогічні та психологічні методи, що сприятимуть становленню позитивної ідентичності іноземного студента.
Publisher
Ternopil State Medical University
Reference16 articles.
1. Honcharenko, S. (1997). Ukrainskyi pedahohichnyi slovnyk [Ukrainian Pedagogical Dictionary]. Kyiv: Lybid [in Ukrainian].
2. Burstall, C. (1978). Factors affecting foreign language learning: a consideration of some recent research findings. Language Teaching and Linguistics Abstracts, 8(1), 5-25.
3. Carroll, J.B. (1965). The Prediction of Success in Foreign Language Training. R. Glaser (Ed.). Training, Research and Education. New York: Wiley.
4. Clement, R. (1978). Motivational Characteristics of Francophones Learning English. Quebec City: International Center for Research on Bilingualism, Laval University.
5. Clément, R., & Kruidenier B. (1985). Aptitude, Attitude and Motivation in Second Language Proficiency: A Test of Journal of Language and Social Psychology 4(1), 21-37.