ВПЛИВ БАКТЕРІЙНОГО ВАГІНОЗУ НА РОЗВИТОК ПОРУШЕНЬ КЛІТИННОЇ ЛАНКИ ІМУНІТЕТУ У ЖІНОК РЕПРОДУКТИВНОГО ВІКУ

Author:

Михайлишин Г. І.ORCID

Abstract

Імунна реакція на бактерійний вагіноз залишається недостатньо вивченою. Мікробіота вагіни може впливати на функцію імунної системи організму. Здатність мікроорганізмів модулювати локальну та системну імунну відповідь, вимагає складного діалогу між вродженими та адаптивними компонентами імунної системи. Оскільки імунна система слизової оболонки є досить унікальною порівняно з іншими поверхнями слизової оболонки, вона може адаптуватися до менструального циклу у відповідь на гормональні стимули. Мета дослідження – дослідити вплив бактерійного вагінозу на показники клітинної ланки імунітету жінок репродуктивного віку. Матеріали і методи. Обстежено 115 жінок репродуктивного віку з порушенням мікробіоти вагіни. Після вивчення видового складу мікробіоти вагіни було сформовано відповідні групи обстежень: перша група контролю (з нормоценозом вагіни, n=30), друга група (проміжний тип мікробіоти, n=20) і третя група (бактерійний вагіноз n=65). Для лікування бактерійного вагінозу у жінок третьої групи згідно з протоколом лікування “Аномальних вульвовагінальних виділень” ми обрали метронідазол. У другій групі з проміжним типом мікробіоти вагіни для нормалізації видового складу та пацієнткам третьої групи з бактерійним вагінозом для відновлення мікробіоти вагіни використовували пробіотик з вмістом штаму живих Lactobacillus casеi IMB B-7280 у вигляді капсул та супозиторіїв 1 раз на день. Після застосування комплексної терапії для відновлення мікробіоти вагіни в досліджуваних групах вивчали показники клітинної ланки імунітету до лікування та через 1 місяць після лікування. Результати досліджень та їх обговорення. При вивченні клітинної ланки імунітету у досліджуваних групах пацієнток репродуктивного віку з порушеннями мікробіоти вагіни до лікування не було виявлено статистично достовірних змін рівнів імунорегуляційного індексу (CD4+, CD8-/CD4-, CD8+), цитотоксичних клітин (CD3+, CD56+), NK-клітин (CD3-, CD56+), В-лімфоцитів (CD3-, CD19+), моноцитів (CD14) і вони були у межах референтних норм. Проте після лікування було досліджено статистично значущі різниці NK-клітин (CD3-, CD56+) та моноцитів (CD14) залежно від груп дослідження. Шляхом встановлення кореляції між В-лімфоцитами (CD3-, CD19+) і NK-клітинами (CD3‑, CD56+) було оцінено помірний від’ємний зв’язок. Після застосування пробіотикотерапії спостерігалась тенденція до підвищення рівня NK-клітин (CD3-, CD56+) та моноцитів (CD14) у досліджуваних групах. Висновок. При аналізі досліджуваних показників клітинної ланки імунітету у пацієнток з порушенням мікробіоти вагіни було встановлено статистично достовірні зміни NK-клітин (CD3-, CD56+) (p=0,025) та моноцитів (CD14) (p=0.014) після лікування залежно від досліджуваної групи.

Publisher

Ternopil State Medical University

Subject

Microbiology (medical),Immunology,Immunology and Allergy

Reference14 articles.

1. Muzny, C. A., Taylor, C. M., Swords, W .E., Tamhane, A., Chattopadhyay, D., Cerca, N., & Schwebke, J. R. (2019). An Updated Conceptual Model on the Pathogenesis of Bacterial Vaginosis. J. Infect. Dis., 220 (9), 1399-1405.

2. Shcherbina, M. O., Plahotna, I. Yu., & Shcherbina, I. M. (2022). Evaluation of the effectiveness of non-drug therapy for pre-gravid preparation of women with bacterial vaginosis. Collection of Scientific Works of the Association of Obstetricians and Gynecologists of Ukraine, 1 (49), 67–72 [in Ukrainian].

3. Klymnyuk, G. I. Mykhailyshyn, H. I., & Malanchuk, L. M. (2019). Microbiological features of bacterial vaginosis in women of different age categories and ways of their microbiological correction. Zdobutky klinichnoi ta eksperymentalno

4. i medytsyny – Achievements of Clinical and Experimental Medicine, 3, 21–31 [in Ukrainian].

5. Gruzevskyi O. A. (2019). Bacterial vaginosis: a condition of the immune system. Herald of Marine Medicine, 2, 128–134 [in Ukrainian].

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3