Author:
Дужич Н. В.,Марущак М. І.,Сачук Н. В.,Коробко Л. Р.,Мялюк О. П.
Abstract
Вступ. Емоційний інтелект (ЕІ) – це здатність людини інтерпретувати та розрізняти власні почуття і ідеї та інших. Він складається з навичок, які вивчають та які розвиваються протягом життя для боротьби зі стресовими чинниками. Метою клінічної освіти в сестринській справі є розвиток професійних навичок і знань, необхідних для навчання впродовж життя, та критичного мислення. Професії медсестри властиве значне емоційне навантаження, включаючи управління в охороні здоров’я.
Мета роботи – проаналізувати чинники формування емоційного інтелекту в студентів-медсестер.
Основна частина. Дослідження проводили шляхом опрацювання наукових робіт на відповідну тематику. Медсестри з високим рівнем EI є більш емпатичними, співчутливими, турботливими та стійкими. Емоційний інтелект може бути важливим фактором успіху і професійної реалізації студентів-медсестер. Його рівень має тенденцію бути вищим у жінок, однак результати різних досліджень різняться залежно від віку, року навчання і статі. Емоційний інтелект також пов’язаний з академічним успіхом. Студенти, які ліпше від інших керують своїми емоціями, мають кращі академічні результати. Виявлено зв’язок між ЕІ та фізичним і психічним здоров’ям студентів-медсестер. Чим більш емоційно компетентні студенти, тим більше вони задоволені своїм життям і щасливі. Вони також мають нижчий рівень стресу, тривоги і депресії та менш схильні до вигорання. Крім того, в цих студентів краще здоров’я та самопочуття. Різні дослідження показують, що деякі риси особистості корелюють з рівнем EI. Наприклад, риса невротизму є змінною, яка може пояснити високий рівень стресу в студентів. Емоційний інтелект можна розвивати за допомогою цілеспрямованих освітніх заходів і програм.
Висновки. Емоційно розумні студенти медсестринства ефективніше справляються зі стресом та емоціями, мають краще здоров’я і ліпші стосунки з одногрупниками, викладачами.
Publisher
Ternopil State Medical University
Reference48 articles.
1. Nair, A., Lee, D.P. (2016). Emotional intelligence in nursing. IOSR J. Nurs. Health Sci, 5, 38-42.
2. Sharon, D., & Grinberg, K. (2018). Does the level of emotional intelligence affect the degree of success in nursing studies?. Nurse education today, 64, 21-26. DOI: 10.1016/j.nedt.2018.01.030.
3. Boyatzis, R. E. (2018). The behavioral level of emotional intelligence and its measurement. Frontiers in psychology, 9, 1438. DOI: 10.3-*389/fpsyg.2018.01438.
4. Bar-On, R. (2006). The Bar-On model of emotional-social intelligence (ESI). Psicothema, 18 Suppl, 13-25.
5. Serrat, O. (2017). Understanding and developing emotional intelligence. In knowledge solutions: tools, methods, and approaches to drive organizational performance. Springer: Singapore, 329-339.