Author:
Пилипишин О. І.,Бондаренко С. В.,Мельникова К. М.
Abstract
Вступ. Соціальна відповідальність може мотивувати медсестер, які надають допомогу при катастрофах, присвятити себе захисту прав та інтересів людей, коли вони стикаються з викликами, що загрожують здоров’ю населення. Проте мало хто досліджував взаємозв’язок між моральною відвагою та соціальною відповідальністю серед медсестер, які надають допомогу при катастрофах.
Мета роботи – висвітлити вплив моральних якостей та поваги до роботи на соціальну відповідальність медсестер, які займаються ліквідацією наслідків стихійних лих, і з’ясувати модель відносин між ними.
Основна частина. В останні десятиліття зростає кількість глобальних катастроф, що спричиняють людські жертви та значні економічні збитки. Катастрофа – це катастрофічна подія або серія подій, які викликають масову загибель людей, великі людські страждання та небезпеку або завдають масштабної шкоди матеріальним цінностям чи навколишньому середовищу, серйозно порушуючи соціальний устрій. Будучи найбільшою і найважливішою рятувальною силою в системі охорони здоров’я, медсестри відіграють вирішальну роль у роботі з реагування на надзвичайні ситуації, а їх почуття відповідальності та дух добровільного служіння мають велике значення для розвитку рятувальних робіт. Медсестри, які надають допомогу при катастрофах, є чудовим резервом для порятунку в разі їх виникнення та основним ресурсом при катастрофах. Їм необхідно захищати життя, підтримувати здоров’я і брати на себе соціальну відповідальність під час катастроф. Дуже важливо, щоб медсестри інтегрували відповідальність за збереження здоров’я населення у свої етичні та моральні цінності й брали на себе соціальну відповідальність індивідуально. Соціальна відповідальність медсестер відіграє вирішальну роль у ліквідації наслідків катастроф і задоволенні зростаючих потреб у сфері охорони здоров’я. Тому керівникам медсестринських служб дуже важливо розробити і впровадити заходи для підвищення соціальної відповідальності медсестер, які працюють у сфері надання медичної допомоги.
Висновки. Результати дослідження є посередником між моральною відвагою та соціальною відповідальністю серед медсестер, які надають допомогу при катастрофах. Регулярна оцінка керівниками медсестринських служб моральної мужності медсестер і такі заходи, як зустрічі та семінари, можуть зменшити моральний дистрес, сприяти морально сміливій поведінці, підвищити самооцінку та покращити показники соціальної відповідальності серед медсестер, які надають допомогу при катастрофах.
Publisher
Ternopil State Medical University