Author:
Sólyom Andrea,Fenyvesi Éva
Abstract
Manapság a szervezeten belüli és szervezetek közötti munkaerőmozgások korát éljük. A vállalatok számára azonban nem jelent problémát az, hogy a távozó munkaerő helyére gyorsan találjanak naprakész ismeretekkel rendelkező új munkatársakat. A fejlett technológiai újítások révén piacvezető pozíciójáról sem kell lemondani egyetlen cégnek sem. Azonban, ha a vállalatnál felhalmozódott tudásának megtartására nem fektet különösebb hangsúlyt, különösen a kulcsemberek tekintetében, akkor piaci pozíciója veszélybe kerülhet. Ez fokozottan igaz akkor, amikor a távozó munkatárs tapasztalatáról, implicit vagy tacit tudásáról van szó, mivel ez jelenti az egyetlen olyan fenntartható versenyelőnyt, mely az üzleti élet többi szereplőjétől valóban megkülönbözteti a vállalatot. Jelen tanulmányban egy nagyobb témakört felölelő kutatás részeként lefolytatott részkutatást mutatnak be a szerzők. A vizsgálat középpontjában az átadható tudás módszertani kérdései és a tudás átadását támogató eszközök vizsgálata állt. A tanulmány célja azon eszközök azonosítása, csoportosítása, amellyel a tacit tudás átadásának fenntarthatósága bizonyíthatóan hosszú távon beépíthető a mai magyarországi vállalatok életébe.
Publisher
Corvinus University of Budapest
Reference58 articles.
1. Argote, L. (2013). Organizational learning: Creating, retaining and transferring knowledge. New York: Springer.
2. Bacsur, K., & Boda, Gy. (2010). Személyügyi kontrolling. Budapest: Boda és Partners Kft.
3. Bencsik, A. (2009). A tudásmenedzsment emberi oldala. Miskolc: Z-Press Kiadó Kft.
4. Curado, C., & Vieira. S. (2019). Trust, Knowledge Sharing and Organizational Commitment in SMEs. Personnel Review, 48(6), 1449–1468. https://doi.org/10.1108/PR-03-2018-0094.
5. Davenport, T. H., & Prusak, L. (1997). Wenn Ihr Unternehmen wüsste, was es alles weiß... Das Praxishandbuch zum Wissensmanagement. Landsberg/Lec.: Verl. Moderne Industrie
Cited by
3 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献