Abstract
Avtor v prispevku izpelje semiološko analizo spletnih aktivnosti šestih najbolj priljubljenih zasedb v sodobni slovenski narodnozabavni glasbi, da bi ugotovil, kako uporabljajo družbena omrežja. Rezultati kažejo, da so glasbene skupine na družbenih omrežjih prisotne na različne načine: zasedbe, ki se približujejo konvencijam pop glasbe, so zelo aktivne, medtem ko so tiste, ki ostajajo bližje konvencijam klasične narodnozabavne glasbe, na družbenih omrežjih zadržane. Kljub vsem razlikam pa analizirane zasedbe na družbenih omrežjih povezujeta dva vsebinska poudarka: ljudskost in žur. Zdi se torej, da je sodobna narodnozabavna glasba še vedno močno zavezana eni od osrednjih tradicionalističnih vrednot, skupnosti, le da je sedaj očitno pomembno, da se ta skupnost zabava.
Publisher
The Research Center of the Slovenian Academy of Sciences and Arts (ZRC SAZU)
Subject
Sociology and Political Science,Cultural Studies,Demography
Reference23 articles.
1. Arli, D. (2017). Does Social Media Matter? Investigating the Effect of Social Media Features on Consumer Attitudes. Journal of Promotion Management, 23(4), 521–539. https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.
2. /10496491.2017.1297974?journalCode=wjpm20
3. Barker, C. (2000). Cultural Studies. Theory and Practice. Sage Publications.
4. Barthes, R. (2000). Myth Today. V S. Sontag (ur.), A Roland Barthes Reader (str. 93–149). Vintage.
5. Boyd, D. (2010). Social Network Sites as Networked Publics: Affordances, Dynamics, and Implications. V Z. Papacharissi (ur.), Networked Self: Identity, Community, and Culture on Social Network Sites (str. 39–58). Routledge.