ФОРМУВАННЯ АНГЛОМОВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ В ДІАЛОГІЧНОМУ МОВЛЕННІ УЧНІВ СТАРШОЇ ПРОФІЛЬНОЇ ШКОЛИ НА ОСНОВІ ЛІНГВОКУЛЬТУРОЛОГІЧНИХ СТРАТЕГІЙ

Author:

Христич НінаORCID

Abstract

Статтю присвячено розгляду навчальних стратегій для формування англомовної компетентності в діалогічному мовленні учнів старшої профільної школи. Автор глибоко переконаний, що досягнення програмних цілей навчання з формування англомовної компетентності в діалогічному мовленні можливе за умов взаємопов’язаного вивчення мови і культури у процесі активної комунікативно-пізнавальної діяльності учня. З цією метою автор пропонує лінгвокультурологічну стратегію у навчанні діалогічного мовлення. Поняття лінгвокультурологічного підходу полягає у забезпеченні інтернаціоналізації навчання та вирішенні загальноосвітніх гуманістичних задач, що реалізуються у підвищенні рівня загальної культури учня: культури діалогічного мовлення, культури вибору лексичних засобів, культури спілкування як в навчальних, так у реальних ситуаціях. Реалізація принципів лінгвокультурологічної стратегії знайшла своє відображення у визначені теоретико-дидактичних стратегій формування англомовної компетентності, які можуть розвиватися за  різними напрямками, серед яких слід виділити аксіологічний, етнокультурний та свідомо-пізнавальний. Аксіологічна стратегія полягає у визначенні ціннісних орієнтацій; етнокультурна – у заохоченні вживання етнокультурної лексики у процесі діалогічного обміну інформацією, а також у формуванні навичок міжкультурного спілкування; свідомо-пізнавальна стратегія спрямовує діяльність учнів передусім на засвоєння лексичного матеріалу у комунікативних ситуаціях, на основі яких відбувається свідоме конструювання позитивних та негативних висловлювань, спонукань, схвалення/несхвалення тощо. Автор зазначає, що лінгвокультурологічні стратегії необхідно враховувати як на підготовчому етапі навчання діалогічного мовлення, так і на етапі автоматизації дій на різних діалогічних рівнях: від діалогічної єдності до вільної бесіди.

Publisher

Pereiaslav-Khmelnytskyi Hryhorii Skovoroda State Pedagogical University

Reference17 articles.

1. Калмикова Л. О., Калмиков Г. В., Лапшина І. М., Харченко Н. В. Психологія мовлення і психолінгвістика: навч. посібн.; Гол. ред. Л. О. Калмикова. Київ : Фенікс, 2008. 245 с.

2. Козлова О. С. Конфліктогенне недотримування принципу ввічливості в англійському діалогічному мовленні. Вісник Сум. держ. ун-ту. Серія. Філологічні науки. Суми, 2005. Вип. 6. С. 11–16.

3. Крисак Л. Навчання англійського діалогічного мовлення студентів коледжу на основі креалізованих текстів. Сучасні методики навчання іноземних мов і перекладу в Україні та за її межами: зб. матеріалів ІI Міжнарод. наук.-практ. конф. Переяслав, 2020. С. 108–113.

4. Наконечна А. О., Ординська І. Я. Особливості навчання діалогічного мовлення при вивченні англійської мови. Збірник наукових праць національної академії державної прикордонної служби України. Серія. Педагогічні науки. Київ, 2015. Вип. 2. С. 175–189.

5. Нідзельська Ю. М. Актуальні проблеми лінгвокультурології : навч.- метод. посібник. Житомир, 2014. 84 с.

同舟云学术

1.学者识别学者识别

2.学术分析学术分析

3.人才评估人才评估

"同舟云学术"是以全球学者为主线,采集、加工和组织学术论文而形成的新型学术文献查询和分析系统,可以对全球学者进行文献检索和人才价值评估。用户可以通过关注某些学科领域的顶尖人物而持续追踪该领域的学科进展和研究前沿。经过近期的数据扩容,当前同舟云学术共收录了国内外主流学术期刊6万余种,收集的期刊论文及会议论文总量共计约1.5亿篇,并以每天添加12000余篇中外论文的速度递增。我们也可以为用户提供个性化、定制化的学者数据。欢迎来电咨询!咨询电话:010-8811{复制后删除}0370

www.globalauthorid.com

TOP

Copyright © 2019-2024 北京同舟云网络信息技术有限公司
京公网安备11010802033243号  京ICP备18003416号-3