Abstract
У статті систематизовані основні підходи до сутності та значення соціального підприємництва у реалізації заходів соціальної політики. Визначено місце соціального підприємництва у формуванні умов соціального розвитку країни. Основною метою дослідження визначено виявлення потенціалу та ефективності впровадження проєктно-орієнтованого управління для забезпечення стійкого розвитку соціальних підприємств. Розкриті ознаки соціального підприємництва з позицій поєднання важливості задоволення соціальних потреб за рахунок переваг підприємництва. Узагальнені відмінності між формами реалізації соціального підприємництва. Визначені основні суб’єкти соціального підприємництва. Розкрито основні підходи до застосування проєктного підходу у цілях розвитку соціального підприємництва. Виокремлено переваги проєктноорієнтованого управління до задоволення соціальних проблем. Обґрунтовані напрями використання проєктно орієнтованого підходу до формування проєктів соціального підприємництва. Запропоновані основні заходи активізації розвитку соціального підприємництва на основі використання проєктного підходу, що дає змогу узгодити цілі, ресурси та очікувані результати. Розглянуто поточні підходи до управління у сфері соціального підприємництва та виявлені проблемні аспекти, що потребують вдосконалення. Окреслені особливості проєктно-орієнтованого управління з позицій переваг проєктно-орієнтованого підходу в управлінні та визначення його можливостей в контексті соціального підприємництва. Обґрунтовано, що застосування проєктно-орієнтованого управління може позитивно вплинути на результативність та стійкість соціальних підприємств, нівелювання потенційних викликів та перешкод його функціонування. Виявлено, що однією з ключових проблем розвитку соціального підприємництва є необхідність ефективного управління, яке забезпечуватиме успішність проектів та довгострокову стійкість таких організаційних утворень. Сформульовано рекомендації та стратегії для успішного впровадження проєктно-орієнтованого управління в соціальному підприємництві з метою підвищення ефективності та стабільності організацій у даному секторі.
Publisher
Research and Educational Innovation Center of Social Transformations
Reference15 articles.
1. Praszkier, R., Nowak, A. (2012). Social Entrepreneurship. Theory and Practice. Cambridge University Press.
2. Nicholls, A. (2008). Social Entrepreneurship: New Models of Sustainable Social Change. New York: Oxford University Press.
3. Dees, J.G. (2001). The meaning of social entrepreneurship. Center for the Advancement of Social Entrepreneurship, Duke University's Fuqua School of Business. Retrieved from https://centers.fuqua.duke.edu/case/wp-content/uploads/sites/7/2015/03/Article_Dees_MeaningofSocialEntrepreneurship_2001.pdf.
4. Rubington, E. (2003). The study of social problems: seven perspectives. M.S. Weinberg (eds.). New York: Oxford University Press.
5. Shaposhnykov, K.S., Pokataieva, O.V., & Duka, A.P. (2022). Derzhavne rehuliuvannia rozvytku sotsialnoho pidpryiemnytstva v natsionalnii ekonomitsi: aktualni problemy sohodennia [State regulation of the development of social entrepreneurship in the national economy: current problems today]. Problemy suchasnykh transformatsii. Seriia: ekonomika ta upravlinnia - Problems of modern transformations. Series: Economics and Management, 3. Doi: 10.54929/2786-5738-2022-3-03-09 [in Ukrainian].
Cited by
1 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献