Abstract
У статті наголошено, що складність структури соціальних проблем, з якими стикається суспільство на відповідному етапі свого розвитку визначає особливості вироблення підходів до вирішення соціальних проблем. Через розкриття поняття «потенціал» обґрунтовано сутність «потенціалу соціального підприємництва». Визначено основні варіанти розуміння сутності такого потенціалу з позицій вирішення соціальних проблем у суспільстві. соціального підприємництва. Акцентовано, що оцінювання потенціалу розвитку соціального підприємництва потребує не лише чіткої структурованої сукупності відповідних порівнювальних показників, але й передбачає їх тісний зв’язок з описом соціального стану. Обґрунтовано, що удосконалення регулювання соціального підприємництва вимагає обґрунтованого вибору показників-індикаторів, які б дали змогу оцінювати не лише стан, але й визначати потенціал розвитку соціального підприємництва, порівнювати дієвість відповідних заходів з боку держави. Визначено, що саме такий підхід забезпечуватиме кращу імплементацію міжнародного досвіду для точкового використання у конкретних умовах і щодо конкретних соціальних проблем. Виявлено, що параметри життєдіяльності людей та їх потреб характеризуються багатоманітністю та різноплановістю, і це унеможливлює існування єдиного універсального показника для оцінювання рівня життя населення чи певної соціальної групи або окремої особи (домогосподарства). Запропоновано систематизувати показники оцінювання розвитку соціального підприємництва у відповідні блоки, що сприятиме повноті вирішення соціальних проблем у конкретній країні як за відповідними соціальними групами, так і за відповідними суб’єктами надання соціальних послуг. Доведено, що виявлення та оцінка потенціалу розвитку соціального підприємництва в умовах трансформації економіки та в умовах обмеженості державного та місцевого бюджетів спроможне забезпечити задоволення соціальних потреб вразливих верств населення залежно від правильного їх групування. Запропоновано варіант систематизації соціальних груп населення, потреби та проблеми яких можуть формувати основу для розвитку соціального підприємництва.
Publisher
Research and Educational Innovation Center of Social Transformations
Reference13 articles.
1. Dees, J.G. (2001). The meaning of social entrepreneurship. Center for the Advancement of Social Entrepreneurship, Duke University's Fuqua School of Business. URL: https://centers.fuqua.duke.edu/case/wp-content/uploads/sites/7/2015/03/Article_Dees_MeaningofSocialEntrepreneurship_2001.pdf.
2. Rubington, E. (2003). The study of social problems: seven perspectives. M.S. Weinberg (eds.). N.Y.: Oxford University Press.
3. Schwartz, H. (1997). On the origin of the phrase «social problems». Social problems, 44, 276-296.
4. Katsora, O.V. & Popovych, A.M. (2020). Perspektyvy rozvytku sotsialnoho pidpryiemnytstva v Ukraini. [Perspectives on the development of social entrepreneurship in Ukraine]. Naukovo-teoretychnyi ta hromadsko-politychnyi almanakh «Hrani» – Naukovo-teoretychnyi ta hromadsko-politychnyi almanakh "Hrani", 5. Dnipro, 39-44. DOI: 10.15421/172051. [in Ukrainian].
5. Svynchuk, A.A., Kornetskyi, A.O., Honcharova, M.A., Nazaruk, V.Ia., Husak, N.Ie. & Tumanova, A.A. (2017). Sotsialne pidpryiemnytstvo: vid idei do suspilnykh zmin. Posibnyk. [Social entrepreneurship: from idea to social change. Manual]. Kyiv: TOV «PIDPRYIEMSTVO «VI EN EI», [in Ukrainian].
Cited by
3 articles.
订阅此论文施引文献
订阅此论文施引文献,注册后可以免费订阅5篇论文的施引文献,订阅后可以查看论文全部施引文献
1. СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ПІДХІД ДО ВИРІШЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ;Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка;2024-05-31
2. Проєктно-орієнтоване управління соціальним підприємництвом;Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління;2023-12-30
3. Формування компетентностей для активізації розвитку соціального підприємництва;Проблеми сучасних трансформацій. Серія: право, публічне управління та адміністрування;2023-10-10